Vu+
 1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

solo2 starting sorunu

Discussion in 'Vu+ Genel' started by sporty, Dec 11, 2016.

 1. sporty

  sporty Vu+ Newbie

  Messages:
  2
  sevgili arkadaşlar solo2 cihazım var orjinal dikeyden alınma 2.el olarak aldım.15 aydır sorunsuz kullanıyordum.Bir arkadaşa sattım oda uyducuya götürmüş yazılım atmış.daha sonra sattığım kişi eve gelmiş cihaz açılmıyor.starting de kalıyor.cihaza bozuk diyip bana gönderdi.cihazı tanımasam haklı diyecem ama insanlık bende kalsın dedim yolladım parasını .sorum şu bu işlerde yeteri kadar bilgim var ama sizin kadar değil.Cihazda hdd taılı değil.hiçbir bağlantı yok.bütün imajları denedim pli,atv.official,vti v.b.Cihaz yazılımı kabul ediyor.cihaz açılıyor.bütün eklentileri yükleyebiliyorum.yalnız sonra cihazı arka düğmeden kapatıp açtığımda cihaz starting te kalıyor.ama mesela menüden restart ettiğimde açılıyor.Fakat fişi çıkarsam yada arka düğmeden kapatıp açsam açılmıyor.Sebebi sizce ne olabilir.Bu arada farklı adaptörde kullandım yok banamısın demiyor.Öndeki usb bozuk ordan değil arkadaki usb den atıyorum imajı bir sorun olurmu acaba ondan kaynaklı olabilirmi .yoksa farklı bir durummu var .bu arada dikeye göndersem sorun çözülürmü.
   
 2. levi

  levi Moderator

  Messages:
  2,841
  Boyle birsey basima gelmedi.Soyle denesen once cihazi kumandadan kapatip sonra arkadan kapatip acmayi denesen.
  Birde original imaji kurup factory reset yapip tekrar orijinal imaji kurup denesen.
  Sen cihazi gondermeden once boyle sorun varmiydi,yoksa satincami oldu. Sattigin kisi govenilirmi yada o tamirci guvenirmi ? Gunumuzde uyanik cok malesef
   
 3. sporty

  sporty Vu+ Newbie

  Messages:
  2
  yok hocam sattığımda öyle bir sorun yoktu .ama alan kişi ısrarla cihazın bozuk olduğunu söylüyor.bende şaşırdım kaldım .
   
 4. levi

  levi Moderator

  Messages:
  2,841
  Sattigin kisi uyducuya sorsun ne imaji ve neler yuklemis kimseyi suclamak istemem eger onceden olmuyorduysa simdi oluyorsa ozaman ya alan kisi de bir sey oldu yada uyducuda
   
 5. alusta

  alusta Vu+ Newbie

  Messages:
  12
  Merhaba, yazılım değil donanım sorunu aramak gerekir diye düşünüyorum. Öndeki usb arızalı olduğuna göre oradan kaynaklı olabilir. Eğer yükleme yapmak için zorlandı ise temas eden arızalı kısım kısa devre yapıp cihazı kilitliyor olabilir. Bu şekilde kullanmak daha ağır arıza çıkartabilir. Solo2 ben de kullanıyorum ve bize tanınan haklarla, yüklediğimiz imajlarla cihazın yazılımını bozmanın mümkün olmayacağını düşünüyorum. Selamlar.
   

Share This Page